Hakkımda

Avukat Mehmet Emin Hamurcu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Hakkımda

 

            Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde doğdum. İlkokulu Hacı Ali Karamercan İlkokulunda tamamladıktan sonra Develi İMKB Öğretmen Lisesinden mezun oldum. Lise hayatım boyunca her zaman avukat olma hayalim olmasından ötürü tüm çalışmalarımı ve gayretimi bu yönde gerçekleştirerek Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandım. Fakülteden başarı ile mezun olduktan sonra ise Ankara da avukatlık stajımı başlattım. Stajımın son aylarında Kayseri’ye taşınarak Kayseri Barosuna kayıt oldum ve stajımı burada tamamladım. Stajımın bitmesi ile birlikte Kayseri de serbest avukatlık yapmaya başladım. Şu an halihazırda Mevlana Mahallesi Barış Manço Caddesi Erciyesler Apartmanı Kat:4 No:8 Kocasinan/Kayseri adresli ofisimde avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Vizyonumuz

Herkesin hakkına kavuşması ve hakkaniyetin tecelli etmesi için büyük bir özveri ile çalışmak.

Misyonumuz

Her zaman adil, dürüst ve çalışkan bir hayat sürerek kişisel ve mesleki hayatımı devam ettirmek.

Temel Değerlerimiz

Hukukun üstünlüğünü her daim uygulayarak adil ve dürüst bir hayat idame ettirmek.

Müvekkillerin Görüşleri

Profesyonel olarak birlikte çalıştığımız müvekkillerimiz referansımızdır. 

Ceza davama bakan ilk görüştüğüm andan itibaren bilgi birikimi ve sorun çözücü yaklaşımı sayesinde güven veren kişiliği benim için tercih sebebi oldu. Hukuksal anlamda kesinlikle güvenebileceğiniz, hızlı sonuçlar veren, avukatlar arasında ender kişilerdendir. Dava dosyamdaki özverili çalışmasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum.

Furkan Tomu
Kayseri

Müvekkiliniz olarak çok teşekkür ederim ziyadesiyle ilgilendiniz, bilmediğim yollarda bana çok yardımcı oldunuz. Sayeniz de haklı olduğumuz davayı da kazanmış bulunduk. Gerçekten çok teşekkür ediyorum, başarılarınızın devamını diliyorum.

Mustafa Bedirhan Kiraz
Kayseri

Haklı ve kazanmak zorunda olduğum bir dava için kendisine başvurmadan önce çekincelerim vardı. İlk görüşmemizde motive edici ve güven verici tavrıyla birlikte çalışabileceğimize emin oldum. Davayı başından sonuna çok titiz ve şeffaf bir şekilde sürdürerek beni her adımda bilgilendirdi. Başarıyla davayı kazanmış olduk. Kendisine minnettarım.

Arif Şimşek
İstanbul

Sıkça Sorulan Sorular

Bir davanın sağlıklı şekilde yürütülmesi ve hak kaybına uğranılmaması için dava konusu olay hakkında tüm bilinenler anlatılmalı ve her türlü evrak avukat ile paylaşılmalıdır.

Her dosyanın çözüme kavuşması farklı sürelerde olup net bir süre belirtmek mümkün değildir. Örneğin anlaşmalı boşanma davası bir hafta içinde tamamlanırken çekişmeli boşanma davaları yaklaşık bir yıla yakın sürmektedir.

Her davada gösterilen emek ve mesai birbirinden farklı olduğundan avukatlık ücreti davadan davaya farklılık göstermektedir. Ayrıca avukatlık ücreti belirlenirken Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi de dikkate alınmakta ve tarifede belirtilen ücretin altında dava/iş yapılmamaktadır.

Ülkemizde benimsenen hukuk sistemi gereğince kişi kendisini mahkemede temsil edebilmektedir. Avukatla temsil zorunluluğu yoktur. Ancak sıkı usul kuralları, yargılamada uygulanan prosedürler ve uygulanacak hukuk kuralları bilinmeden hak aramaya çalışmak hak kaybına neden olacaktır. Bu nedenle  avukat ile dava takibi yapmak ve avukat ile temsil edilmek hak kaybınızın önüne geçecektir. Ayrıca avukat ile hukuki destek almak istenen sonuca daha hızlı ve daha güvenli şekilde ulaşmanızı sağlayacaktır.

Dava açarken veyahut icra takibi yapılırken mahkeme veznesine harç ve masraf yatırılmaktadır. Ancak davanın kazanılması durumunda yatırılan harç ve masraflar davayı kaybeden taraftan alınarak davayı kazanan tarafa verilmektedir.

Vekaletnameler noter aracılığı ile verilmektedir. Bu nedenle avukata vekaletname verilmeden önce notere gidilmesi ve aşağıdaki bilgiler notere iletildikten sonra dava vekaletnamesi çıkarılacağı belirtilmesi yeterli olacaktır. Akabinde noter vekaletnameyi düzenleyerek tarafınıza verecektir.

Vekaletname bilgileri;

İsim ve soyisim: Av. Mehmet Emin HAMURCU

T.C: 49474362054

GSM: 0553 988 84 39

Adres: Mevlana Mah. Barış Manço Cd. Erciyesler Apt. Kat: 4 No: 8, Kocasinan/Kayseri

Herhangi bir hukuki uyuşmazlıkla karşılaşıldığı durumda yapmanız gereken ilk iş tarafımıza ulaşarak destek almaktır. (GSM: 0553 988 84 39) Bu şekilde hukuki destek alarak hak kayıplarının önüne geçilecektir.

Telefonla veya ofiste hukuki sorunlarınız veya uyuşmazlıklarınız hakkında sözlü destek alabileceğiniz gibi e-posta ile de yazılı hukuki danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Ayrıca belirtmekte fayda vardır ki; gerek sözlü gerek yazılı hukuki danışmanlık AAÜT (Avukatlık Asgari Ücret Tarifesi) gereğince ücrete tabidir. Ücretsiz danışma veya iş takibi Avukatlık Kanunu gereğince yasaktır.

Avukatınız ile yaptığınız tüm görüşmeler, dava hakkında özel bilgiler, kişisel bilgileriniz, belgeleriniz ve evraklarınız, yapılan tüm sohbetler Avukatlık Kanunu madde 36 gereğince sır saklama yükümlülüğü içerisindedir. Bir başka anlatımla avukatınızla paylaştığınız her türlü bilgi avukat- müvekkil gizliliği içerisinde olup üçüncü şahıslarla veya kurumlarla paylaşılması mümkün değildir. Tüm özel bilgileriniz ve paylaşımlarınız avukat – müvekkil gizliliği içerisinde korunmaktadır.

Scroll to Top